Odprti podatki: od seminarja do anketne raziskave o cepljenju proti Covid-19
21. Oktober 2021

Glazerjeva dvorana

Predavanje Luke Petravića in dr. Ane Slavec

Dr. Ana Slavec in Luka Petravić sta med soavtorji prve slovenske raziskave o odnosu do cepljenja proti SARS-CoV-1 (Petravić et al. 2020), ki je nastala v okviru seminarja Medicinske fakultete Univerze v Mariboru.

Predstavila bosta potek zbiranja podatkov ter njihovo analizo in pripravo zbranih podatkov za predajo Arhivu družboslovnih podatkov, kjer so na voljo tudi drugim raziskovalcem. Dotaknila se bosta tudi vprašanja odprtosti znanosti in poudarila ter utemeljila njen pomen.

Dr. Ana Slavec je svetovalka za statistiko in raziskovalka na centru odličnosti za raziskave ter inovacije na področju obnovljivih materialov in zdravega bivanjskega okolja InnoRenew CoE, Luka Petravić pa je študent na Medicinski fakulteti Univerze v Mariboru.

Predavanje je del Tedna odprtega dostopa in hkrati del Študentskega oktobra.

Torek, 26. oktober, 17.00

Dogodek bo možno spremljati v živo tudi na tej povezavi: https://youtu.be/KsYG-2sNUPs