Foto 1: Be part of the plan. International Day for Biodiversity 2024.
15. Maj 2024

Sreda, 22. maj 2024, Maistrova knjižnica, Vetrinjski dvor

Univerzitetna knjižnica Maribor tradicionalno sodeluje na Paradi učenja v okviru Tednov vseživljenjskega učenja, ki letos potekajo med 10. majem in 16. junijem in vsem generacijam nudijo obilo priložnosti za učenje.

Letos sodelujemo z dvema dogodkoma:

Univerzitetna knjižnica Maribor, Maistrova knjižnica, 10.00 in 11.00

Predstavitev osebne knjižnice Rudolfa Maistra, kulturnega spomenika državnega pomena

Predstavlja: dr. Vlasta Stavbar, skrbnica zbirke

Rudolf Maister je bil strasten ljubitelj knjig in lastnik ene največjih in najlepših zasebnih knjižnic z začetka 20. stoletja na Slovenskem.

Njegova osebna knjižnica zdaj domuje v Univerzitetni knjižnici Maribor in ima status kulturnega spomenika državnega pomena. Obsega skoraj šest tisoč enot gradiva in je postavljenega po prvotni ureditvi.

Vetrinjski dvor, stojnice, 10.00–13.00

Predstavitev mednarodnega dneva biodiverzitete in nekaj za Maribor in bližnjo okolico izumrlih vrst živali

Predstavlja: Boža Janžekovič, strokovna referentka

Z dogodkom se bomo navezali na 22. maj, mednarodni dan biodiverzitete, ki letos poteka pod geslom »Bodi del načrta«. Predstavili bomo izumrle vrste živali, ki so nekoč naseljevale Maribor in bližnjo okolico. Obiskovalcem bomo pojasnili vzroke in posledice izgube vrst ter jih spodbudili, da sporočijo opažanja zmanjševanja populacij posameznih živalskih ali rastlinskih vrst.