Klopca
Foto 1: Klopca
20. Maj 2015

Dragi prijatelji knjig, knjižnice in druženja,

vabljeni v torek, 26. maja 2015, ob 19. uri pred čitalnico ČUK Univerzitetne knjižnice Maribor na odprtje
menjalnice knjig Živa veriga – avtorske klopi Nejca Brezovška, ki je prva v okviru projekta Zgodba o klopeh in ljudeh.

V kulturnem programu bodo sodelovali šola igre Izrazi.se in glasbena izvajalca Moira in Dejan.
Podprite ustvarjalnost in se pridružite svečanemu dogodku in druženju, ki bo trajalo v majski večer.

Če želite, prinesite s seboj knjigo in jo pustite na policah menjalnice.

Ideja menjalnice knjig, kjer bodo knjige spontano prehajale med bralci, je v UKM rasla že dolgo. Navezali smo jo na simbolno sporočilo Žive verige, dogodka iz leta 1988, ko je UKM s podajanjem knjig iz rok v roke selila svoje gradivo iz stare knjižnico v novo.
Projekt Zgodba o klopeh in ljudeh temelji na zaupanju, da lahko vsak zase in spet skupaj podarimo mestu izjemen, enkraten odtis.
Ko sta se obe zamisli povezali, je začela nastajati unikatna klop - menjalnica knjig Živa veriga - pred večnamensko čitalnico ČUK Univerzitetne knjižnice Maribor.
Oblikoval jo je mariborski oblikovalec Nejc Brezovšek in je prva v nizu urbanih klopi Zgodbe o klopeh in ljudeh.