Biblos logo
Foto 1: Biblos logo
27. Januar 2016

Biblos  - izposoja e-knjig v slovenskem jeziku

Univerzitetna knjižnica Maribor in knjižnice Univerze v Mariboru svojim članom odslej omogočajo izposojo elektronskih knjig iz portala Biblos.

Biblos je portal elektronskih knjig za oddaljeno izposojo e-knjig na različne naprave (računalnik, tablica, telefon …). Ponuja e-knjige v slovenskem jeziku z različnih področij, prevladuje leposlovje.

Portal je dostopen vsem članom knjižnic Univerze v Mariboru z urejenim članstvom in izbranim geslom za prijavo v Mojo knjižnico (COBISS). Za uspešno izposojo potrebujete še Adobe ID, ki ga pridobite z brezplačno registracijo in ustrezen program ali aplikacijo za vašo bralno napravo.

Podrobnosti o delovanju portala Biblos najdete na zavihkih Pogosta vprašanja in Kako deluje na samem portalu.

Vstopna povezava na iskanje: http://www.biblos.si/lib/

Tekstovna navodila:

Navodila za uporabo Biblosa (PDF, 1.5 MB)
Navodila za Adobe ID (PDF, 1.3 MB)

Uporaba Biblos aplikacije za iOS naprave (PDF, 2.2 MB)