Plakat Študentski oktober
Program Študentski oktober
Foto 1: Plakat Študentski oktoberFoto 2: Program Študentski oktober
05. Oktober 2016

Spoštovani študentje, dragi bruci!

Univerzitetna knjižnica Maribor že sedmo leto zapored organizira Študentski oktober v UKM, s katerim knjižnica pozdravi bruce in študente ob začetku novega študijskega leta ter jih nagovori k uporabi knjižnice. V ta namen so pripravljeni raznoliki dogodki: od osrednjega pogovora, tržnice odpisanega gradiva, predstavitev knjižnice in njenih storitev ter dogodkov s promocijskim ali idejnim sporočilom.

V oktobru 2016 se bodo v Univerzitetni knjižnici Maribor zvrstili dogodki:

Tržnica pod arkadami, ponudba odpisanega gradiva UKM po simbolični ceni.
(Torek–četrtek, 18.– 20. oktober, 11.00-17.00, pred UKM)

Pogovor z režiserjem Markom Naberšnikom, ki je s Petelinjim zajtrkom presegel rekordne številke gledanosti slovenskega filma.
(Sreda, 19. oktober, 17.00, Glazerjeva dvorana)

S klikom do znanja: Repozitorij UKM

Predstavitev nove storitve Repozitorij UKM, v katerem bo uporabnikom v digitalizirani obliki dostopen izbor najdragocenejših rokopisov in tiskov iz zakladnice knjižnice, vsi letniki častnika Marburger Zeitung itd.
(Četrtek, 20. oktober, 13.00, Učilnica Brede Filo)

Skupaj: brezdomni, literati in knjižničarji berejo poezijo.
(Ponedeljek, 24. oktober, 17.00, Avla)

Pridi in zaigraj: študentje, dijaki in mimoidoči igrajo na novo klavinovo iz Glasbene in filmske čitalnice UKM.
(Četrtek, 27. oktober, 11.00 –15.00, Avla)

5. šahovski turnir UKM s priložnostno razstavo.
(Petek, 28. oktober, 17.00, Avla)

Vabljeni!