Vabilo - Rudolf Maister
Foto 1: Vabilo na literarno-zgodovinski dogodek
10. Oktober 2024

Petek, 18. oktober, 11.00, Glazerjeva dvorana

Ob 150. obletnici rojstva in 90. obletnici smrti generala Rudolfa Maistra prirejamo literarno-zgodovinski dogodek, s katerim se mu bomo poklonili skozi njegovo življenjsko zgodbo in ustvarjalnost – od poezije, bibliofilstva in sooblikovanja kulturnega življenja do likovne ustvarjalnosti.

Dogodek je pripravila dramaturginja Drame SNG Maribor Maja Borin. Pospremljen bo z dokumentarnim gradivom Pokrajinskega arhiva Maribor, vodila pa ga bosta dramska igralca mariborske Drame Minca Lorenci in Vojko Belšak.

Dogodku sledi ogled kulturnega spomenika državnega pomena – Maistrove knjižnice v Univerzitetni knjižnici Maribor. Predstavila jo bo zgodovinarka in skrbnica Maistrove knjižnice dr. Vlasta Stavbar.

Dogodek iz niza dogodkov ob Dnevu Maribora so pripravili: Drama SNG Maribor, Univerzitetna knjižnica Maribor, Pokrajinski arhiv Maribor in Mariborska knjižnica.

Sledite tudi drugim dogodkom Dneva Maribora - Program

UKM s prispevkom sodelavke dr. Vlaste Stavbar Rudolf Maister med domoljubnim poslanstvom, umetniškim navdihom in spominom sodeluje tudi na spominskem večeru v petek, 18. 10. ob 19. uri v Viteški dvorani Pokrajinskega muzeja Maribor.

Vabljeni